Covid 19 Sürecinde Ofislerde Alınması Gereken Önlemler

Covid 19 Sürecinde Ofislerde Alınması Gereken Önlemler


Covid 19 Sürecinde Ofislerde Alınması Gereken Önlemler

Dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de Covid 19 ile mücadele kapsamında yeni bir döneme girildi. Bu süreçte ofislerde alınacak önlemler büyük önem taşıyor. Vaka sayılarının daha fazla yükselmesini önlemek için alt kademe yöneticilerden müdüre kadar herkes üzerine düşeni yapmalı. Sorumluluklarımızın bilincinde olursak salgının daha fazla yayılmasını önleyebilir ve normalleşme sürecine çok daha erken girebiliriz.

 

Cerrahi Maske Takılmalı:

Sadece ofiste değil, ofise gidip gelirken de mutlaka cerrahi maske takılmalı. Her 3 - 4 saatte bir maske değiştirmeye özen göstermeli. Maskeyi çıkarırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ense ve kulak bölgesindeki iplerin çözülmesidir. Bu sayede maskenin düşmesi önlenmiş olur. Çıkarılan maskeler çöp kutusuna atılmalı ve çöp kutusunu kapalı tutmalıdır. Çalışanlar yeni maskeyi takmadan önce ellerini en az 30 saniye boyunca su ve sabun ile yıkamalıdır.


Sosyal Mesafe Kuralına Uyulmalı:

Ofis çalışanları ve müşteriler arasında en az 4-5 adımlık bir mesafe olmalı. Ofisteki masalar da her 5 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde konmalı.

Klima Açık Olmalı:

Klima mesainin başlangıcından bitiş saatine kadar hep açık olmalı. Böylece ofisin içinde hava sirkülasyonu sağlanmış olur. Bununla birlikte çalışmayan klimalar tamir ettirilmeli ve her birinin yıllık bakımı yaptırılmalıdır.

Yemek Saatleri Yeniden Programlanmalı

Özellikle kalabalık ofis ortamlarında yemeğe topluca çıkmak yerine küçük gruplar halinde çıkılmalı.


Ofis Dezenfekte Edilmeli

Mesai bitiminin ardından ofis her gün dezenfekte edilmeli. Özellikle kapı kolları, masa ve sandalyelerin temizliğine özen gösterilmeli.

 

Ofiste Mutlaka Bulundurulması Gerekenler

Ofise gelen misafirler ve müşteriler için girişte eldiven, siperlik ve maske bulundurulmalı. Çalışanların ve müşteriler giriş çıkışlarda antiseptik kullanmalı. Ayak pedallı dezenfektan standı ve hijyenik paspaslar da ofis için temin edilebilecek diğer temizlik araçları arasında yer alıyor.


Ofiste Çalışırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Hususlar

Ofis çalışanları Covid 19 ve süreç hakkında bilgilendirilmeli. İş yerinde Covid 19 pozitif şüphesi taşıyan biri var ise hiç vakit kaybetmeden İl / İlçe Sağlık Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Birimine haber verilmelidir. Müşteriler ve misafirler içeri tek tek alınmalı, biri çıkmadan diğerinin girmesine izin verilmemelidir.

Ofiste bulunan herkesin Ofise Dönüş İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemlerine uyduğundan emin olunmalıdır. Bu önlemlerden birinin dahi gevşetilmesi ya da önemsenmemesi çok ciddi sonuçlar doğurabilir. Önlemlere uymayan kişiler ikaz edilmeli ve herkesin kurallara uyduğundan emin olunmalıdır. Son olarak mesai bitiminde herkesin ateşi ölçülmeli ve ateşi yüksek olanlar ilgili birimlere bildirilmelidir.

 

 


ÜCRETSİZ DEMO TALEBİ

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa ait bilgilendirmeyi okudum.


BİLGİ TALEP FORMU

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa ait bilgilendirmeyi okudum.


Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için 0212 951 07 19 numaralı telefonu arayabilir veya formu doldurarak bize ulaştırabilirsiniz.

ROTA'YI KEŞFEDİN

Rota'nın özelliklerini keşfederek bulut teknolojisinin avantajlarından siz de yararlanabilirsiniz. İşletmenizi özgürce her yerden yönetebilirsiniz.

rota online çözümler
Genel Muhasebe Yönetimi Dış Ticaret Yönetimi Crm ve Görev Yönetimi E-donüşüm Rota Ticari Set Cari Hesap Yönetimi Stok Hizmet Yönetimi Satış Yönetimi Satın Alma Yönetimi Finans Yönetimi Kargo Yönetimi Araç Servis Yönetimi Perakende Yönetimi B2b Yönetimi

ÜCRETSİZ DENEME FORMU

X

Kişisel Verilerin Korunması Kanununa ait bilgilendirmeyi okudum.